Қазақстанда мемлекеттік деңгейде ғылымды қажетсінетін экономиканы дамыту жөніндегі міндеттерді шешу үшін шаралар қабылданады және “ғылым туралы” Заңды одан әрі іске асыру жүргізіледі, онда озық әлемдік практикаға бейімделген ғылымды басқару моделі қалыптастырылған.

Бұл мәселеде Баишев университетінің ғылыми қауымдастығы да белсенді қызығушылық танытып, жыл сайын Қазақстан ғылымының басым бағыттары бойынша гранттық қаржыландыру шеңберінде ҚР БҒМ және салалық министрліктердің жарияланған конкурстарына қатысады.

ҚР Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы №519 “ұлттық ғылыми кеңестер туралы” қаулысының 39-тармағы, 40-тармағына сәйкес кеңес философия докторы (PhD) Ж. А. Майданғалиеваның жобасын гранттық қаржыландыруға өтінімін мақұлдау туралы шешім қабылдады. (Баишев Университеті).

ҰҒК шешімі негізінде “білім және ғылым саласындағы зерттеулер” бағыты бойынша МФ шеңберінде ғылыми зерттеулерді орындауға 53828389 теңге сомасына грант алынды: «Қазақстан Республикасының Өңірлік жоғары оқу орындарының жас ғалымдарының ғылыми әлеуетін дамыту: тәлімгерлік моделі” (2022 жылғы 20 мамырдағы шарт).

Іске асыру мерзімі – 01.03.2022 – 31.12.2024 жылдар, 34 ай).