Университеттің қоғамдық және кәсіби танылуы

Университет Қазақстанның ЖОО РОӘК құрамына кіреді:

• Нархоз университетінің  РОӘК – “Бизнес және басқару” дайындық бағыты бойынша

• Халықаралық білім беру корпорациясының РОӘК (ҚазБСҚА) — “сәулет-құрылыс”дайындық бағыты бойынша

• РОӘК Абылай хан атындағы  ҚазХҚжәнеӘТУ-нің – “тілдер мен әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау” және “Тіл және әдебиет”бағыты бойынша

• РОӘК М.Тынышпаев атындағы ҚазККА – “көлік қызметтерін”дайындау бағыты бойынша

Университет шет елдер мен Қазақстанның альянстарымен, қауымдастықтарымен ынтымақтасады

Международная ассоциация преподавателей русского языка и литературы (МАПРЯЛ) әлемдік мәдениеттің бір бөлігі ретінде орыс тілі мен әдебиетін насихаттау, сақтау, дамыту және зерттеу мақсатында құрылған үкіметтік емес қоғамдық бірлестік болып табылады. Қауымдастық мүшелері: Исенова К.Е., Жанпеисова Н. М., Токжанова А. М., Ерғазина А. А., Абильдаева К. М., Амангазиева М. К.

British Council — Britishcouncil Британдық онлайн платформа Кеңес Біріккен Корольдіктің Мәдени қатынастар және білім беру саласындағы халықаралық ұйымы. 2017 жылғы 21 қарашада British Council мен Баишев университеті арасында бірлескен қызмет туралы келісімге қол қойылды, оның шеңберінде 3 жоба:

• «Researcher connect». Ақтөбе қаласы мен Батыс Қазақстанда жұмыс істейтін зерттеушілерге арналған тренингті ұйымдастыру және өткізуге жәрдемдесу.
    “Журналистерге арналған ағылшын тілі”. Ақтөбе қаласында жұмыс істейтін журналистер үшін кәсіби ағылшын тілі курстарын өткізу.
    “Қазақстандық университеттердегі интернационалдандыру стратегияларын бағалау”. Университеттің интернационалдандыру стратегияларын бағалау және жоғары білім саласындағы реформалау бойынша ҚР Үкіметінің басымдықтарына қол жеткізу үшін университетте өзін-өзі бағалау құралын пилоттық пайдалануды жүргізу.

Организация Объединенных Наций «Взаимодействие с академическими кругами» (UNAI)

Қызмет Біріккен Ұлттар Ұйымының мақсаттарын қолдау мақсатында жоғары оқу орындарымен ынтымақтастықты кеңейтуге бағытталған. Баишев университеті 2015 жылғы желтоқсаннан бастап осы ұйымның мүшесі болып табылады. бастамаға қатысу университетке қоғам алдындағы зияткерлік жауапкершіліктің бірыңғай жаһандық мәдениетін қалыптастыру мақсатында іс-шараларды ұйымдастыру және зерттеулер жүргізу бойынша белсенді жұмыс істейтін студенттер мен ғалымдардың өсіп келе жатқан желісіне мүшеліктің барлық артықшылықтарын береді.

ТМД елдерінің ынтымақтастығын дамытуға жәрдемдесу жөніндегі дербес коммерциялық емес ұйым: Еуразия халықтары достастығы

“Қызметтің мақсаты Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы елдер арасындағы интеграциялық процестерді қолдау болып табылады.

“Академиялық қызмет қауымдастығы” қауымдастығы (Сербия)

Мақсаты-ТМД, Балқан түбегі, Еуропа және АҚШ елдеріндегі әріптестерімен кәсіби дағдыларды дамыту және жетілдіру, өзін-өзі тәрбиелеу, коммуникация және үздік тәжірибелермен алмасу.

ENACTUS — бұл студенттерді, бизнес көшбасшыларын және университеттерді біріктіретін халықаралық ұйым, ол адамдардың өмірін өзгерту және әлемді жақсырақ және тұрақты ету үшін кәсіпкерлік әрекеттердің күшін пайдалануға тырысады.