27.10.2023 ж. Баишев университетінде түркі халықтары Ұйымы жариялаған “2023 жыл-Түркі халықтарының даму Жылы” аясында “Түркі әлемі: көрнекті тұлғалар мұрасы” атты I-ші Халықаралық ғылыми – практикалық конференция өтті.

Конференцияны Түркі әлемі Ғылым Академиясы (Әзірбайжан) және Навоя мемлекеттік тау-кен технологиялық университеті жанындағы Нукус тау-кен институты бірлесіп ұйымдастырды

Конференция қатысушыларына құттықтау сөз сөйледі Сайылов Ғалиб Әмірага Оғлы-филология ғылымдарының докторы, Әзірбайжан Ұлттық Ғылым Академиясының фольклор институтының профессоры, түрік әлемі Ғылым Академиясының өкілі; Хусаинова Ляйля Мидхатовна – филология ғылымдарының докторы, профессор, “Башқұрт мемлекеттік педагогикалық университеті” Башқұрт филология факультетінің деканы. М. Ақмуллы”; Джаксымуратов Караматдин Мустапаевич -геология-минералогия ғылымдарының докторы, Навоя мемлекеттік тау-кен технологиялық университеті жанындағы Нукус тау-кен институтының профессоры; Досов Жанiбек Бағдатұлы – “Ақтөбе облысының ішкі саясат басқармасы” ММ “Қоғамдық даму орталығы”КММ директоры.

Түркі әлемінің бірқатар көрнекті тұлғаларының тарихи мұрасы, түркі тілдері жүйесіндегі қазақ тілін шет тілі ретінде оқыту әдістемесі туралы баяндамалар, сондай-ақ қазақ мәдениеті аксиологиясын психологиялық-лингвистикалық талдау, түркі тілдерін салыстырмалы талдау, түркі өркениетіндегі жасанды интеллектті дамыту саласындағы зерттеулер нәтижелері ғалымдар, түркологтар, лингвистер әдебиеттанушылар мен ғалымдар арасында ғылыми пікірталасқа түрткі болды. конференцияның барлық қатысушылары.

Баишев университетінің басшылығы “түркі әлемі: көрнекті тұлғалардың мұрасы” I-ші Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының ұйымдастырушылары мен барлық қатысушыларына белсенді қатысқаны үшін алғыс білдіреді, ғылыми ізденістерде табыс пен жетістіктер тілейді!